Poštovani, molim vas da mi objasnite šta je exo stresa i da li njegov rezultati može odložiti predviđenu kateterizaciju srca. Ct nalaz: izražene ateromatozne promjene sa umjerenim suženjem lumena u lad i rca i lakim suženjem lumena u acx glavno stablo bez redukcije lumena. Grana se na lad i acx. Srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 09. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Eho stres treba da neinvazivno proceni potrebu za kateterizacijom a ne može je zameniti ni na koji način. Predstavlja kombinaciju testa opterećenja i ultrazvuka srca. Ct pregledu ja lično ne verujem, a ovaj vaš kaže da nema ozbiljnijih promena na krvnim sudovima srca.