Poštovani, imam dijagnozu arrhythmia extrasystolica ventricularis hyperlipoproteinemia. 42 god, visina 182cm tez. 84kg radjen holter ekg 24 sata registrovano 319 ves; lab analiza povecan titar igg antitela na cox; igm11, 76 igg 120, 29 kreat 111 hol 5, 8 ldl2, 7 hdl1, 36 ta 130/70 srcana akcija ritmicna tonovi jasni pulmo nalaz uredan abdomen mek, jetra u f. G. Uz nalaz: edd 52 esd 30 ao 30 la 40 ef 60% mitralni kupisi pokretni pokretni ocuvane konfiguracije trag mr apozicija ocuvana leva pretkomora normalnih promera leva komora normalnih promera ocuvan transmitralni profil protoka bez segmentnih ispada globalno ocuvana kontraktilnost aorta u korenu av trolisna desna komora i pretkomora normalnih promera tr bez znacaja spdk normalan perikard b. O. Koja bi terapija bila odgovarajuca? Da li treba da pregledam stitnu zlezdu? Na sta da posebno obratim paznju. Unapred se zahvaljujem. Pozdrav iz čačka

    Odgovoreno: 09. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Što se tiče kardiološkog statusa on je sasvim u redu i ja ne vidim potrebu za nekom daljom dijagnostikom. Imate dobar odnos težine i visine, bez pušenja, 5 obroka dnevno, voće i povrće, 3 klimoetra pešačenja dnevno.