Od svojih 45 godina imam povisen pritisak 160\\100 i pijem lekove presolol i monopril. Od letos redovno merim pritisak uvece i ujutru i poceo sam kada mi je pritisak nizi npr 140/80 i manji ne uzimam lekove i tako dosada, popijem samo kada mi je 150/100 i osecam se dobro. Znaci mnogo sam smanjio uzimanje lekova jer uzimam samo po potrebi. Da li je to u redu?

    Odgovoreno: 09. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Mislim da vam taktika nije dobra i da lekove trebate uzimati stalno. Pritisak može biti visok a da nemate tegobe, takodje, kada izmerite da je povišen, vi ne znate koliko dugo je bio takav. Moj savet, lekovi svakodnevno.