Pre dve nedelje primetila sam slucajnim merenjem pritiska da je on 220\120, proverila sam i sledeceg dana, bio je isti. Bolela me je samo glava i to neznatno u potiljacnom delu. Kupila sam tbl enalapril 10 mg i pijem ih 2 x dnevno. Ta je pao samo na 190\110. Imam genetskih predispozicija jer moja majka boluje od hipertenzije. Imam visak kilograma a i cesto mi se desava da sam nervozna, povecan mi je holesterol i trigliceridi. Molim vas pomozite mi da resim problem. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 09. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da bi morali da odete kod kardiologa a evidentno je da ta terapija nije dovoljno efikasna kod vas. Treba tretirati i višak kilograma a trigliceridi i holesterol se terapijom mogu dovesti u normalu. Pritisak mora biti ispod 140/90mmhg