Imam 34 godine i zbog osecaja preskakanja srca pre pet godina postavljeba mi je dijagnoza Prolaps oba mitralna zaliska sa blagom do umerenom MR.Povremeno sam pila presolol, ali posto mi je pritisak jako obarao, najcesce nisam pod terapijom(osim sumecih tableta magnezijuma).
    Pitanje:da li ima bolji lek koji utice na smanjenje aritmija, a da ne obara pritisak? i
    kako je moguce da danima ne osetim skoro nijednu eksrasistolu, a onda nekoliko dana da ne znam sta cu od "preskakanja".Sve ovo mi je unelo dodatni strah i nervozu u zivotu, jer se stalno kontolisem da se ne umorim suvise, da ne bi nastupio "period preskakanja", i pada mi raspolozenje, sto primecuje okolina.Molila bih savete u vezi svega navedenog,
    hvala unapred na odgovorima,
    Jelena

    .

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Beta blokatori su najbolji u sprečavanju aritmija u prolapsu MV. Intenzitet ekstrasistola se razlikuje jer one nastaju pod dejstvom simpatikusa a što je pre svega vezano za naš emotivni status. Uzmite laki sedativ, budite fizički aktivni