Postovani, zadnjih par mjeseci osjecam preskakanje srca, koji se manifestira kao nekakv jak nagli udarac u prsima i gubitak daha, traje mozda sekundu, dvije, kao da srce zatreperi par puta, ali uz jak prvotni udarac. Prije se dogadalo mozda jednom u tjedan dana, medutim zadnjih par dana mi se dogada po 20-ak puta dnevno, nakon nekih mi se jako uzlupa srce. Puls je pravilan, inace 80/min. Takoder imam problem sa otezanim disanjem. Imam 25 godina, bez drugih zdravstvenih problema, tlak 125/70, normalne tjelesne grade. Dali mi preporucujete da napravim nekakve pretrage? Malo me strah, jer osjecaj je jako neugodan, nekad kao da me strese kako jako zalupa. Hvala puno! Pozdrav

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Tegobe koje opisuijete najviše liče na ekstrasistole tj. Prevremene srčane udare. U vašim godinama obično je umor, stres, nespavanje, prevelika fizička aktivnost. . . Najčešći razlog za njihovo nastajanje. Ekg bi trebao da ih identifikuje a tek onda priča o njihovoj terapiji. Ekg ili holter od pretraga.