Postovani, u poslednjih nekoliko meseci imam veoma velikih problema sa pritiskom. Do sada sam imala uvek nizak pritisak i on se kretao oko 100/110 sa 60/70 medjutim sada na svakih 10 do 15 dana dolazi do priblizavanja pritisaka pa sam recimo juce imala 105 sa 86. Tada mi je veoma lose, boli me glava i tesko drzim oci otvorene. Planiram da sledece nedelje obavim preglede, a mislilla sam da posetim internistu. Molim za savet? P. S nisam pusac, alkoholno pice popijem jednom u mesec dana, obavezno doruckujem, nemam nikakvu terapiju

    Odgovoreno: 05. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Ne znam da li uzimate neku terapiju koja bi mogla da obori krvni pritisak, ako je uzimate treba konsultovati lekara oko njenog smanjenja. Ako je uzimate, postoje lekovi koji se koriste za podizannje krvnog pritiska.