Dijagnoza je hypertensio arterialis essentialis primaria l10 prepisan je lek lodoz 2. 5 mg sta dalje preduzeti i kako se leciti

    Odgovoreno: 28. 11. 2009.

Komentari na pitanje: #46619

    • Imao sam plegiju, oduzetost desne ruke i noge, ishemia cerebri transitiva alia et syndromae afines, hemiparesis, dali se bolest vraća i koliko učestalo?

    • NADICA VELJKOVIC PELIKON 03. 12. 2015.

      Imam normalnlo pritisak 120/80, ali ponekad bez ikakvog razloga skace na 170/100 ponekad manje. Zasto. Dijagnoza danas hypertensio art. Essent.

    • Dijagnoza: hypertensio arterialis essentialis (primaria) . Terapija: th- hemokvin 20mg 1+0+1/2 tab, ksalol 0, 5 mg 2x1 dr, propranolol 40 mg 2x1/2

    • Mikica Petronijevic 16. 03. 2010.

      Postovani, imao sam helikobakteri koja je izgla posle terapije sanirana, ali je u predhodnom periodu dok sam bio gojazniji i konzumirao alkohol izazivala povisen krvni pritisak. Koristio sam presolol asada lodoz2, 5. Medjutim sada sam smrsao i skoro izbacio sasvim alkohol, pa mi se desava da imam 120/55-60. Interesuje me da li da nastavim sa terapijom ili da mozda pijem po potrebi. Unapred hvala.