Postovani, dr. Perisicu, poslala sam vam 16, novembra mail. . . . Ali, nisam dobila odgovor. Dg od fizijatra: sg cervicale m54. 2, spondylosis cervicalis m47, sg lumbale m54. 4, scoliosis thorocalis dex. M4. 1. Rtg-diskretne degenerativne promene vratnog dela kicmenog stuba; ispravljena fizioloska lordoza lumbalnog dela kicme. Ustanovljeno u februaru 2008. God. Dg od orl specijaliste (jul 2008. God. Sa vma): ustanovljena hypacusis sensorineuralus et hyporeflexia labyrynthi l. Dex. , mb meniere. Radjen je msct glave i desne piramide, u oktobru 2008. God. Polipoidno je izmenjena sluznica levog maksilarnog sinusa u bazalnom delu sa polipom dimenzija oko 1 santimetar, komorni sistem lako polozen, lako asimetrican na racun nesto sire leve lateralne komore bez vidljivog uzroka, prohodni monroovi otvori, prosirena cisterna magna, dobra pneumatizacija paranazalnih supljina, pregledom piramida obostrano se uocava dobra pneumatizacija mastoidnih celija bez pat. Sadrzaja u kavumu timpani, antrumu mastoideumu i mastoidnim celijama. Aepms: nalaz odgovara kohlearnom ostecenju desno. Audiogram-desno perceptivno ostecenje po tipu endolimfaticnog hidropsa. Dg neurologa: cephalea cervicogena, cephalea susp. Migreniformis. Eeg u budnosti-brza, peta aktivnost difuzna u7z slabije izrazeni v43. Dg neurohirurga: cephalea vasculogenes. Tamo sam dobila dg: glavobolja tenzionog tipa g44. 2 (jun 2008) . Prepisala mi je terapiju amizol, koju nisam zelela da pijem. Protivnik sam bilo koje vrste antideprtesiva. Dg oftalmologa: myopia (levo oko) , astigmatismus myopicus (desno oko) . Od jula prosle god. Pa do danas cetvrti put menjam dioptriju. Dg ginekologa: miom na prednjem zidu uterusa promera 20mmx20mm, kao i uvecan levi jajnik sa vise folikula. Dg interniste: st post myopericarditis. Igg na coxackie je 212, 55, u januaru 2009. God. Eho srca: u perikardu nema povecane kolicine tecnosti. Iza zadnjeg zida je parcijano deblji i hiperehogeniji (adhezija) . Posle sest meseci, tj. U oktobru 2009, god. Uocava se mlaz mitralne regurgitacije 1+, uocava se mlaz trikuspidalne regurgitacije 1+. Pronadjen je koksako virus, prosle godine, u junu i julu, b3 i b4 su 1: 512, ostali <1: 16. Ove godine, u novembru b3 i b4 su!: 128, ostali titri <1: 16: na adeno-viruse 1/8-. Radjen je i na imunologiji asto, bio je u redu. Obzirom da i dalje imam temperature od 37-37. 4 (ovog meseca nekih 20 dana) , a uzimam raznorazne vitamine, sta bi jos bilo pametno uraditi da ojacam imunitet? Odmaram, nisam pusac, imam normalnu tezinu. A problem sa koksakijem, koliko ja znam, kod mene traje najmanje dve godine. . Od tada su izrazenije tegobe (koje sam u prethodnom mejlu navela) . Da li je moguce da je adhezija nestala? Da li je koksaki virus imao bilo kakvu posledicu na vid? Da li glavobolje imam zbog problema sa zaliscima? Ne nameravam da primim vakcinu protiv novog gripa, a protiv, do sada sezonskog, nikada nisam primila vakcinu. Da li je pozeljno protiv sezonskog, i protiv hepatitisa b, da primim vakcinu? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 01. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Teško da je adhezija nestala, ali kada se gleda iz drugog ugla možda se ne vidi. Što se tiče vakcine mislim da treba kao hroničan bolesnik da je primite. Ostala pitanja postavite stručnjacima iz te oblasti.