Ima li leka vodi u plucima? Poznanica je imala mozdani udar. Hitna pomoc, umesto da je odmah odveze u bolnicu, rekla je muzu da to uradi prvom prilikom. Posle 2 dana najzad su pronasli prevoz i odveli je u obliznji grad. Odatle su je narednog dana poslali u veci centar gde je i operisana i posle nedelju dana pustena kuci. Od tada ima blagu temperaturu, vec 3 nedelje, a otkrili su i vodu na plucima. Da li voda moze biti posledica mozdanog udara. Buduci da nije hospitalizovana na vreme? Mozda je srce oslabilo rad ili nesto tome slicno.

    Odgovoreno: 28. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Informacije koje dajete su dosta konfuzne i nepovezane. Ne vidi se kakva je operacija radjena. Voda na plućima je najčešće znak srčane slabosti. Može se javiti i u bolestima pluća, recimo u upalama pluća koje se mogu javiti i posle operacije. Moždani udar i voda u plućima nemaju nikakve veze.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #46298

    • Da li je izlecnjiva bolest voda na plucima i da li se moze ziveti normalno sa tom bolescu?