Postovani doktore, imam 33 god pre oko godinu dana mi je otkrivena hipertenzaja. Od atda seu mene uvukao strah koji ne mogu da savladam i stalno mislim na to. Uradio sam neka ispitivanja i to ekg sinus ritam. Fr. 70 min eho srca globalna kontraktilnost uredna bez regionalnih ispada. Perikard b. O. Balonirajne prednjeg i prolaps posteriornog imtralnog kuspisa. Ekscentricna hipertrofija miokarda leve komore ocuvane ssitolne funkcije. Snizena dijastolna relaksacija lk prolapsus valvulae mitralis insuffitientia vavlulae mitralis 2+ holter ekg min. Fr. 48 min i max109 min. , ves 13. Holter ta prosecni oko 120 sa 68, max 148 sa 90, min 99 sa 40 mmhg. Test opterecenja, na postignutom stepenu opterecenja 175w nije bilo ynakova redukcije koronarnog protoka, reducirana tolerancija na napor. Th. Je bila concor 2x1/2, monopril 10 mg 1+0+1/2, sad mi je promenjena terapija an nebilet 5mg 1x1 ujutro i ukljuciti norvasc 5mg 1x1 u slucaju viseg kp unatoc teapiji. Njegova dg je. Cor hupert. Comp. Prolapsus avlvulae mitralis. Hipertensioart. Insuffitientia valvulae mitarlis gr. 2+molim azvase misljenje i odgovor koliko je ozbiljno sve ovo. Unapred zahvaljujem na iskrenom odgovoru

    Odgovoreno: 28. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Postoje diskretne promene na srčanom mišiću leve komore i na mitralnom zalisku. U ovom trenutku ništa ozbiljno ali nameće potrebu da redovno uzimate lekove i da imate odredjeni ritam kontrola kod vašeg kardiologa.