Postovani cesto m ise dogodi da kada mirujem odjednom m ise desi da na tren izgubim dah i pocne da mi se vrti u glavi i onda mi tijelo pretrni i zatim mi pocne da kuca srce malo brze. (mozda zato jer se uznemirim) radio sam holter dva puta i bio je uredan ultrazvuk takodjer hormoni zlijezfde uredu ekg u porodicnoj ambulanti je bio ok po recima doktorice opce medicine. Nezz da li je to srca pa vas za to pitam kao da mi prekoci srce ili kao da "zaleprša". A ncesto na tom dijelu oko srca znaci, osjecam ko tupu bol i probaddanje ali to je nekada nize ispod rebara a nekada tacno na dijelu gdje je srce kao da mi je nesto navaljeno na srce. A nekad kao nozem da probada. Molim vas za misljenje iv dal su u pitanju ekstrasistole i kako se one otkrivaju mogu li biti opasne hvala unapred

    Odgovoreno: 28. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Ekstrasistole mogu praviti takve i slične tegobe a najbolji način da se one otkriju je 24h holter monitoring. Ekstrasistole se mogu javiti u mnogo bezazlenih stanja (premorenosti, previše alkohola, nikotina, obilan obrok, stres, proliv i povraćanje. . .) ali mogu biti i znak ozbiljnih bolesti. (koronarna bolest, srčana slabost. . . .) .