Postovani. . . Od leta imam problema sa anksioznoscu. . . Od tada pa do pre mesec dana sam obavio sve preglede. Laboratorija, orl, ekg, poslednji je bio ultrazvuk srca. Rezultati hvala bogu dobri. . . Doktorka koja mi je radila eho srca je inace profesor dr. Sc. Med. U izvestaju mi pise sledece. . . Dimenzije srcanih supljina krecu se u fizioloskim granicama. Kontraktilnost miokarda je ocuvana, ef - 65% . Zidovi leve komore su normalne debljine 0, 8 cm. Nalaz na srcanim zaliscima je uredan. U perikardu nema izliva. Aorta je normalne sirine i protoka. . . Celo leto sam se bavio biciklizmom, pomalo trcanjem, nisam imao nikakvih problema. Ono sto mene zanima je. . . Pre ovog ultrazvuka sam citajuci na internetu, naleteo na sledece. . . Da otkucaji srca koje cujemo u usima kao neko pulsiranje (sto je kod mene slucaj, ponekad ceo dan, ponekada ne) sugerise na tahikardiju? I sada sam po malo zbunjen. . . Da li bi se ona primetila putem ulrazvuka? Ja ne sumnjam u doktorku, ona je zaista kvalitetna, ali bih da cujem i vas. Inace desi mi se pri nekom naglom pokretu da osetim kako mi srce ubrzano. . . Pa da kazem kuca, kada se okrecem u krevetu, kada se naglo sagnem, ustanem. . . Ali to samo u tim slucajevima. Inace ne umaram se pri penjanju uz stepenice, posto nikada ne idem liftom. . . Brzom pesacenju, radim sklekove bez problema. . . E, sad' da li je ovo normalno ili ja pravim dramu od svega pomocu moje anksioznosti, koja je da budem iskren sada malo blaza nego ranije, ali je i dalje po malo prisutna. Izvinite sto sam bio ovako opsiran. Svako dobro.

    Odgovoreno: 28. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Mislim da ima toga da malo dramite bez razloga. Pregled pokazuje da je sve u redu, bavite se ozbiljnom fizičkom aktivnošću celog leta bez ikakvih problema i imate strah. Zaključak: lečite strah.