Postovani, odgovorili ste na moje pitanje u vezi tahikardija ali nisam sasvim razumela da li da radim seroloski test na viruse koxsackie. Cmv, entero i sta time postizem ako saznam da ih je nekad bilo? Jeli bi to znacilo da su oni uzroci postojecih tahikardija? Da li se ti testovi rade kasnije opet i mogu li se virusi aktivirati ponovo? Jos samo da pitam da li propranolol moze da se uzima "pop potrebi" ili mora stalno? Vidim da mi je i od bromazepama bolje ali to znaci cestu upotrebu i navikavanje na njega, zar ne? Lekovi poput propranolola ne stvaraju zavisnost? Moze li ta tahikardija biti na "nervnoj bazi"? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Opet mnogo pitanja.
      postižete to da znate zasigurno šta je izazvalo vaše tegobe, a opadajući titri ukazuju da se proces smiruje. Virusi se mogu aktivirati ponovo u pogodnim uslovima ai ako ih je dovoljno. Ne plašite se navikavanja na bromazepam, mnogo vremena i doza treba za to. Propranolol ne stvara zavisnost ali ima rebaund fenomen, tj. Ne smete ga prekinuti naglo već se to mora postepeno. Tahikardija i jeste najčešće na nervnoj bazi.