Na holteru ekg-a otkrivena mi je sinusna tahikardija i blaga aritmija. Šta bi eventualno moglo da se dijagnostikuje ultrazvukom srca? Sa majčine strane imam dosta srčanih bolesnika, a i ona je imala srčanu manu, treću komoru.

    Odgovoreno: 22. 11. 2009.

Komentari na pitanje: #46096

    • Postovani doktore, imam 21 godinu i dvoje male dece. Prvo sam rodila sa 18, bila sam uvek zdrava, nikada nisam imala probleme sa srcem, ali evo vec 2 meseca ja muku mucim. Javljaju mi se tahikardije, puls ide do 135 u minutu, pritisak mi je nizak. Radila sam ultrazvuk, holter i sve je bilo ok, uradila sam i nalaze stitne zlezde koji su takodje uredni. Nakon svih pregleda meni se i dalje javlja tahikardija, bolovi na levoj strani, kao neko stiskanje tupo i evo sada mi je otrnula leva ruka. Nosim event recorden nedelju dana, pa tek onda idem na kontrolu. Kada sam otisla po taj aparat u bolnici mi se slosilo i puls je bio 132, ali je doktorka rekla da je ekg uredan i pustila me je kuci. Dobila sam betabloker (sotacor) , ali da ga pijem samo po potrebi. Neznam vise sta da radim, nisam bila zabrinuta dok nije poceo da mi se javlja ovaj tupi bol sa leve strane i dok mi leva ruka nije otrnula. Procitala sam da je u takvim situacijama dobro da se popije aspirin sto sam i uradila. U porodici mi niko nije bio srcani bolenik. Napominjem da sam imala jako tezak zivot kao dete, pun stresova. Da li je to mozda uzrok mog trenutnog stanja? Da li ova tahikardija moze da se izleci ili cu morati da zivim ceo zivot sa tim? Hvala vam unapred na odgovoru. Veliki pozdrav. Tanaja