24h holter ekgom registrovan je nesifikantna ektopija i sinusna arimija tipa lutanja centra vodica. Zanima me da li se to moze lijeciti, jer obozavam rekreacioni sport a nemogu se uopste brzo kretati, tj trcati niti raditi bilo kakve teze fizicke aktivnosti, zbog jakog lupanja srca tokom takvih aktivnosti. Do sestog meseca sam odlicno funkcionisao i bio super zdrav, medjutim kada sam u sestom mesecu imao napad lupanja srca, od tada se neosecam zdravo niti se bavim bilo kakvim fizickim aktivnostima i svremena na vreme imam probadanja u predelu srca i lupanja, sto kod mene stvara nervozu i nezadovoljstvo takvim stanjem. Molim vas da mi odgovorite sta mi je za ciniti, i da li cu ikad vise moci potrcati za loptom ili ti zaigrati fudbal.

    Odgovoreno: 22. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Lutajući pejsmejker nije poremećaj koji zahteva lečenje, ektopija (pogotovu nesignifikantna) takodje ne treba da vas brine. Ako ste ispod 35 godina, nema razloga da ne nastavite sa fudbalom. Probadanje ne liči na srčani simptom.