Imam povisen krvni pritisak koji varira izmedu 190´/110 pa do 160/90, fibrokalcifikovani plak na proksijalnom segmentu-acl-stenoza od 50% koristim kombinaciju lekova presolol, zobox, erynorm. Pridrzavam se terapije imam problem sa suvim kasljem da li je to posledica alergije na tu kombinaciju lekova, da li je to prava terapija? Hvala.

    Odgovoreno: 22. 11. 2009.

Komentari na pitanje: #45989

    • Imam 68 godina, svi nalazi su mi normalni, vodim racuna o ishrani i fizickoj aktivnosti, od lekova pijem prostamol uno x 1, cavinton x 3 /5+5+10/ i alfapres x 1, a pritisak mi u toku dana povremeno varira od normalnog uglavnom do 90/60 i 170/100, ne pusim i ne pijem. Unapred hvala.