Doc dr zoran perišić dali statin koji se koristi za obaranje holesterola negativno utice na q10 koji je itekako potreban za normalno funkcionisanje srca? Dali ste vi pratili rad linusa paulinga? Poz

    Odgovoreno: 21. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Ako bi birao izmedju statina i q10 izabrao bi statin, ako je potreban mom pacijentu. Linus pauling je umro pre 15 godina i otvorio je neke vidike nepojmljive za ono vreme. Ne razumem u kom kontekstu ga pominjete. Savremena kardiologija je odavno prevazišla 20 vek.