Postovani, desava me se ponekad imam sevanja u predelu srca, pa pretpostavljam da to moze biti i od nerviranja, stresa. . Ali mi se par puta desilo da me u toku noci probudi bickanje i stezanje u predelu srca, kao i da mi se koci leva ruka, mozda sam i nezgodno spavala i isteglila, ali bas sam se uplasila, i kako sam se podizala u sedeci polozaj u tom trenutku kao da me je jos vise steglo, i traje oko 5min. Uradila sam pre par godina par puta ekg kad mi se tako desilo prvi put, ali su mi rekli da je sve u redu. Da li to moze imati veze i sa dijafragmom, npr. ? Cujem od nekih ljudi da imaju slicne "probleme", ali ponekad pomislim svasta. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 22. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Po opisu ne liči na srčane smetnje i bez obzira što stvara osećaj neprijatnosti, mislim da nije strašno. Ako tegobe izaziva fizički napor, onda se može posumnjati na anginu.