Postovani pre 10 g. Operisao sam aortni zalizak (ostecen usled prelezane reumatske groz.) . Sada mi je ascd. Aorta dimenzija62mm. Da li postoje kakve druge tehnike, osim isijecanja i zamjene toga dijela aorte. Razlog je taj jer sam prvu operaciju veoma tesko podneo, propracenu dreslerovim sindromom. Pa me razumite i savjetujte. Mogu vam poslati kompletnenalaze. Pregledom ctt-sondom, srce i zalizak je odlican. Hvala

    Odgovoreno: 20. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Na žalost ne postoji ni jedna druga metoda osim operacije kojom bi se zamenio taj deo uvećane aorte. Da je neki drugi deo aorte u pitanju mogla bi biti alternativna procedura ali u tom delu ne.