Imam povišene transaminaze jetre i do 3 puta. I povišeni su trigliceridi. 83kg. Visoka 174cm. 54god. Imam povišen pritisak i prepisan mi je skopryl 10 mg za ujutru i rawel sr 1, 5mg za popodne. 1. Da li sa ovim lekovima pogoršavam još više ionako loše nalaze transaminaza? 2. Šta mislite o prilindi kao boljoj varijanti?

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Ispitajte prvo ako je moguće otkud to povišenje transaminaza koje je znak lezije jetre. Svaki lek teorijski može naškoditi jetri tako da ne možete na taj način misliti o leku. Ako vam kombinacijaa koju pominjete reguliše pritisak, onda je to u redu.