Imam ubrzani rad srca, stezanje u grudima, zamaram se kad hodam. Pijem propranolol 1/2 tablete dnevno. Radila sam holter gde je prosek otkucaja 97. Radila sam ultra zvuk srca i neznam sta ovo znaci- lv ocuvane globalne sistolne funkcije ef 60% , mv amk zivahnijih pokreta, blago zadebljan (fibrozno izmrnjen) , bez sigurnih kriterijuma za prolaps. Registruje se mr 1-2+. Postoji tr 1+. Lekar mi je rekao da nesmem da se zamaram, a ja radim posao gde intezivno hodam 7 sati. Sta da radim da li da napustim posao? Unapred se zahvaljujem

    Odgovoreno: 21. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Prosečna srčana frekvenca vam je visoka. To se vidja u veoma napetih i nervoznih i napetih osoba ali i u osoba sa oboljenjem štitaste žlezde. Proverite štitastu žlezdu, uradite holter da se vidi da li i noću postoji ubrzan srčani rad.