Poštovani, prošle godine krajem novembra su mi implantirana dva stenta bms terumo tsunami gold 25mm x 2, 5mm i 13mm x 2, 25mm i potom mi je prepisan terapija: plavix 75mg 1x1, cardiopirin 100mg 1x1, atoris 20mg 1x1. Po izlasku iz bolnice mi je rečeno da plavix moram da pijem godinu dana i pošto taj rok istiće uskoro interesujeme da li mogu samoinicijativno, bez odlaska kod dr. Da prestanem da ga pijem?

    Odgovoreno: 20. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Sadašnje preporuke kažu da plavix (clopidogrel) treba uzimati do godinu dana posle ugradnje stenta i da se onda može prekinuti sa njim. Morate nastaviti sa aspirinom doživotno.