Ostovana doktorko imam jedno pitanje imao sam jednu tresnu situaciju 2000 g ee tad sam dozivio jednu vrstu panike i strah od bolesti medju tim stanje je prolazilo i vracalo se opet ali sad zadnjih godinu imam stalne bolove u ledja grudi i stezanje mucninu i bolove u ruci lijevoj i u ramenu citao sam da to sve moze od srca medjutim nalazi su svi dobri krvna slika je ok ultra zvuk srca ok holter ok sem po neki pretkomorski preskok i to kazu je obicno na nervoj bazi i radio sam test opterecenja na koi sam se jako jako umorio pre tacno godinu ipo ee sad da vas pitam ja stalno mislim da imam neki problem sa srce jer nit mogu da radim nit da potrcim odma me stegne i zaboli ali ekg svaki put uredu i ne znaju doktori staje aa imam po njima iste tegobe kao kod angine pektoris neko sumlja aa neko tvrdi strah psiha i umisljanje sve iz glave e dali je to doktorko moze da bude sve iz glave kad ja odem sa curom dat ne mislim valjda na bolest kad imam odnos sa njom a ja se umorim budem sav u znoj i dobijam bol i otezano disanje i dosta puta prekine i moram onda da lezim odmorim jedno 10 min i to prodje molim vas za savjet i vase misljenje jer nalazi su ok pa vas molim za savjet dali ima tu imalo sumlje na srce i ako sam ultra zvuk radio jedno 5 puta holter 3 puta i ekg bog te pita koliko ee sad mozda nikad nisam potrefio da ga uradim kad dobijem bol ali sam ga dosta puta radio i masu puta su mi nalazili velike preskoke ali pred komorske koje kazu da su bezopasne i stalno sam bez ikakve terapije a cim sam na hladno isto odma stezanje u ledja ili tresenje ili u lijevoj ruci bol hvala i molim vas ako ikako mozete da mi odgovorite hvala veliko

    Odgovoreno: 20. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Tegobe koje opisujete meni zaista ne liče na kardiološke, a mozak je taj koji može napraviti gomilu neugodnosti koje ćemo pripisati drugom organu. Ako su vam svi dosadašnji pregledi i nalazi bili u redu, to bi vas trebalo rasteretiti u brizi da li ste bolesni ili ne.