Postovani, imam 26. Godina. Ustanovljeno je da imam ta95/65. Na srcu sistolni sum nad vrhom srca. Dg vitium mitrale in obs dyspesio kao terapiju sam dobila propranolol da pijem po cetvrtinu, uvece a po potrebi i ujutro i magnezijum 150 mg 1-2 na dan. Ima li rayloga ya brigu i da li je to nesto opasnoimati sum na srcu? Doktor kaze da to nije nista zabrinjavajuce i ozbiljno, pa me interesuje i vase milsljenje.

    Odgovoreno: 16. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Zbog vašeg mira uradite ultrazvuk srca da bi se taj šum objektivizirao i da bi se videlo od čega potiče. Šum može biti i fiziološki, tj. Na potpuno zdravom srcu i da ne predstavlja nikakvo oboljenje. Terapija koju ste dobili ima za ccilj da reguliše ekstrasistole.