Postovani ak oste rekli da prema mojim tegobama "preskakanja srca" da su najverovatnije ekstrasistole ili srcani udari a ako moj dva holter monitoringa uradjena u ovoj godini kazu da nemam srcanih tegoba koliko bi te ekstrasistole mogle biti opasne i kako se lijece mislim trebaju li se lijeciti ili ne mislim kakko ih nije ocitao ekg i holter. Hvala

    Odgovoreno: 16. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Holter ne analizira prisustvo tegoba već samo ekg. Ako su u pitanju komorske ekstrasistole po težini se mogu deliti u 5 grupa, v je najopasnija. Ako vam u holteru to nije posebno naznačeno, onda niste pod velikim rizikom. Ostaje pitanje terapije.