Imam 59 godina, ceo zivot sam imala veoma nizak pritisak, ali u zadnjih nedelju dana mi je veoma vissok oko 140/90 a puls mi je oko 95 i uopste nisam mogla da ga snizim, imam bolove u potiljku, ceo dan mi se spava, razdrazljiva sam, pomalo izgubljena, ne mogu da pamtim, pocela sam da pijem lek tritace od 2. 5 mg malo mi je nizi pritisak, ali i dalje imam ove simptome. Molila bih vas da mi kazete sta je prouzrokovalo iznenadno povisenje mog pritiska i da li su ovi simptomi zbog leka? P. S. Da naglasim da imam glaukom al mislim da to nema veze sa ovim i nisam se nervirala tako da od toga nije. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 16. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Ja sigurno ne mogu na ovaj način da vam odgovorim zašto vam je porastao pritisak. Tečnost, slano, stres, dosta hrane, sve to je moglo da digne pritisak. Ali i bolesti su mogle imati uticaja. Simptomi koje opisujete su zbog povećanog pritiska a ne zbog lekova.