1929 godište (ali nema u izboru) kompletan blok leve grane hissovog snopa. Visok pritisak ide i do 200/105. Nepušač sa normalnom telesnom težinom 59kg, šećer 8. Terapija monizol 20mg 1+1+0. Enalapril 10mg 2x. Kako se ponašati i izbeći rizik od najgoreg? Da li se preporučuje intervencija kao što je opisana crm metoda ili slično? Zabrinuta ćerka

    Odgovoreno: 16. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Blok leve grane je najčešće posledica nečeg drugog i nije bolest sam po sebi. Treba dovesti pritisak ispod vrednosti 140/90mmhg. Izbegavati hladno vreme, obilne obroke, dosta povrća i voća u ishrani. Ne znam šta je crm metoda.