Poštovani doktore bolujem od povisenog krvog pritiska koji pored velike terapije bude uvece 165-170/100, a ujutru 140/98. Pored toga imam povićen šećer 2, koji terapijom odrzavam izmedju 5 i 6. 3. Visok sam 175cm i imam tezinu 86kg. Od terapije za pritisk koristim: concor 5mg. Monopril 20mg, spironolaktor 50mg, bromazepan 3mg, ovo sve ujutru. U podne uzimam norvacs 15mg i aspirin. Uveče -monopril 20mg i bromazepan 3mg. Od hipertezije bolujem od svoje 20 godine

    Odgovoreno: 16. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Možda bi kod vas trebalo tragati za uzrokom hipertenzije, pregledati bubrežne arterije, nadbubrežne žlezde. . . Mora se pronaći kombinacija lekova i doze koje bi držale pritisak ispod 140/90mmhg. Svi vaši organi trpe zbog povišenog pritiska.