Postovani, imam 39 godina i pre dve nedelje sam se javila lekaru opste prakse jer sam jedne cele noci imala aritmije (jako lupanje srca uz preskakanje) . Nisam imala drugih bolova, ali obzirom da mi je dijagnostifikovana insuficijencija mitralniog zalistka pre 2 godine, sa sobom imam propranolol, pa sam uzela 2 puta po 1/4. Kako se stanje nije popravljalo, otisla sam te noci do hitne pomoci gde je ekg nalaz bio uredan. Doktorka je posumnjala na zelucanu kilu i rekla da se javim svom lekaru opste prakse. Ona mi je zakazala pregled kod kardiologa, ali obzirom da cu taj pregled cekati jos 2 nedelje, a aritmije i dalje osecam i pored 3 puta po 1/4 propranolola dnevno. Pre mesec dana sam uradila krvnu sliku i nalaz je uredan kod svih parametara. Imam dvoje dece i imam blagi strah od ishoda. Pitam se zasto aritmije ne prolaze i pored lekova i da li je to opasno? Molim vas za savet i unapred mnogo hvala.

    Odgovoreno: 14. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Da bi uspešno lečili aritmije morate znati njihovo poreklo i morfologiju a predložene dijaagnostike če u tome pomoći. Propranolol je dobar izbor za antiaritmik u vašim godinama ali ne pomaže uvek. Nemojte se plašiti jer nema razloga za strah, možda treba pogledati i štitastu žlezdu.