Poštovani doktore imam 68 godina i nkon pregleda i kateterizacije u bolnici moja dijagnoza je sledeća: angina pectoris stabilis. Hypertensio arterialis essentialis. Cardiomyopathia hypertrophica. Insufficientia valvulae mitralis gr. 2. Insuff. Valvulae aortae gr. 1/2. Insuff. Valvulae tricuspidalis gr. 2. Fibrillatio atriorum, intermitens. Tachycardia ventricularis paroxysmalis non persistens. Stenosis aci i. Sin. 30% . Insuff. Renalis chr. Arthritis rheumatoides, non specificata. Ef=60% . Molim vas da mi kažete šta tačno sve ta znači. Od ra bolujem više od 10 godina i trdim se da stanje ne pogoršava. Voleo bih da znam u kakvom je stanju moje zdravlje jer verujem da tada mogu i sam sebi da pomognem, moji doktori se uzdržavaju da mi sve tačno kažu. U očekivanj vašeg odgovora pozdravljam vas. Pavlovski aleksandar. P. S. Na kontrolu bubrega idem oko 9 godina a od krvnog pritiska se lečim oko 16 gog. Lekovi koje sada pijem su: cardiopirin 100mg 1x, corvitol 50mg 2x1/2, enalapril 20mg 2x1, amlodipin 10mg 1x alopurinol100mg 1x, diklofenak r 100mg 2x1, ranisan 150mg 1x i lasix na treći dan.

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Imate zadebljanje zidova leve komore koje izaziva napade ubrzanog rada srca koji su prilično opasni. Mi u takvim situacijama pacijentu ugradjujemo specijalni pejsmejker - defibrilator. Ostale bolesti su pod kontrolom, valvule u skladu sa vašim godinama. Terapija je u redu.