Moja dijagnoza je hipertroficna kardiomiopatija primarija. Urodjena je mana, ima je moja majka i brat. Kolike su sanse da i moje dijete to nasledi i da li je moguce ovu manu tretirati maticnim celijama. ? Da li bi imalo efekta?

    Odgovoreno: 10. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Ne znam da li imate dete ili tek planirate trudnoću. Ako planirate trudnoću, proverite sa ginekologom da li se takva mana može videti ultrazvukom ploda. Veća je šansa da nema manu nego da je ima. Matične ćelije su bez efekta u ovoj bolesti. Ako postoji gradijent u levoj komori ima logike ugradnja defibrilatora.