Postovani imam 17 godina prije par mjeseci osjetila sam probadanje u prsima. Isla sam kod ljekara i uradila sam ekg pokazalo je ubrzan rad srca i povisen pritisak. Internista je predlagao da nosim holter ali ja nisam, uradila sam samo ultrazvuk srca doktor je rekao da je uredu. U zadnje vrijeme nemam cesta probadanja ali imam i do 100 otkucaja u minuti a pritisak mi je 90 sa 60. Tata je imao infarkt prije 6 mjeseci a brat ima povremenu aritmiju, pa bih vas zamolila da mi odgovorite da li treba opet da se obratim internisti i da li su otkucaji uredu. Hvala vam unaprijed

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Sa 17 godina sigurno da nemate razloga da mislite o bolestima koje su pogadjale prethodnu generaciju. Probadanja nisu srčanog porekla a ako uvek imate nizak pritisak to je onda karakteristika vašeg organizma. Porast frekvence ce vidja kod mladih osoba pri svakom uzbudjenju. Mislim da vam, ne treba dodatna dijagnostika.