Posotvani imam problem kada sjedim mirno i citam nesto pocen mi srce (najverivatnije) kao da preskace jedno dvije tri sekudne i ja moram da duboko udahnem cim udahnem prestane preskakati. Cesto me nesto kao i boli ispod rebara na liejvoj strani i prodje kada se desi kao da criejva prokrte i onda prestane kad se taj zvuk pojavi i onda opet ponovo nakon izvjesnog vremena ponovo taj tupi bol. Ponekad osjecam kao trnce kroz desnu ruku. Radio sam dva puta holter ekg bilo je uredu samo pise da je prisutan lutajuci centar vodic. Radio sam ultrazvuk prosle godine ion je akko je rekao doktor bio ok. Krvna slika, hormoni, sve je bilo uredu kad sam radio prosle godine u decembru. Takodjer sam radio zanci jos jednom holter i ekg u junu ove godine. Neznam sta je nalazi govore da je uredu a ja neznam sta je moj problem. Takodjer kad se umorim mnogo osjcema kao preskakanje pomalo. Molim vas za msiljenje i ako su ovo simptomi bolsenog srca mogul imati stetan uticaj na mene u toku seksualnog odnosa. Hvala

    Odgovoreno: 08. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Tegobe koje opisujete su verovatno ekstrasistole tj. Prevremeni srčani udari. Lutajući centar vodič se u suštini ne leči i ne predstavlja bolest srca koja bi trebala da vas brine.