Postovani, pisao sam vam ranije o mojim tegobama. Imam 20 godina, kardiloski su me detaljno ispitali i kako kazu sve je uredu. Posle tih silnih pregleda sam imao neki psihicki mir i sve je bilo uredu do sistematskog pregleda na koji sam morao da idem zbog fakulteta. Otisao sam posle lose prospevane noci i relativno mamuran zato sto sam pre toga bio na nekom rodjendanu. Na sistematskom su mi lekari izmerili pritisak 14-95 puls 96, ja sam im objasnio da kontrolisem pritisak i da mi je donji oko 70 a gornji oko 130-140, i da sam bio na vma na ispitvanju srca i da su rekli da je sve uredu. Lekarka je trazila da nedelju dana merim pritisak, ja sam tih nedelju dana merio pritisak i vrednosti su mi bile izmedju 125-140 sa 70-82-85 ali najcesce oko 135 sa 75. Nisam hteo ponovo da idem kod lekara zato sto smatram da nema potrebe jer sam se ranije ispitiavao i niko mi nije rekao nisata. Ranije je stajalo u dijagnozi da imamo blago povisen puls i pritisak ali da nema razloga za dalje ispitivanje niti lecenje. Pre vise od goinu dana kad sam isao na ispitivanja kod kardiologa pritisak mi je bio normalan, posle toga mi je donji ostao normalan a gornji se povecao na 130, a posle sistematskog donji je opet u granicama normale ali se gornji popeo na izmedju 130 i 140. Moram da vam kazem da sam posle sivh tih pregeda bio psihicki napet, jer prvi put su mi rezultati bili kontradikotrni a drugi put sam bio umoran i mamuran, ali ono sto mene brine sto mi pritisak ostaje sa tim stresom koji dobijem od lekara (imao sam savim normalan pritisak dok nisam isao na ta kardioloska ispitivanja, onda se gornji popeo na 130 i nikako nije hteo da sidje ispod, a posle sistematskog pregleda na 140) i nikako ne mogu da ga spustim. Ubrzan puls sam imao celog zivota i ako sam bio aktivni sportista, ali sam video da mi mnogo prija valerijana, kad je popijem puls mi padne na 60, pritisak se spusti na normalu. Ono sto mene zanima je sta vi mislite o valerijani, i sta mozete da mi kazete za moj pritisak zasto se ovako krece i ako su mi svi rezultati dobri: eho, ekg, ergo test, spect miokarda, krvna slika, hormoni, jedino sto nevalja je sto imam hiatus herniju. Pozdrav

    Odgovoreno: 08. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Valerijana nije deo klasične farmakoterapije pa nema mog komentara o njoj. Mislim da ste zdravi a da trebate na neki način kontrolisati svoju nervozu, preporučujem malo više fizičke aktivnosti i po potrebi malo sedativa.