Prije devet godina kod mene su poceli problemi. U pocetku je bio bol tipa nekog pritiska u grudnom kosu, tako da sam sve nalaze vezane za srce uradila i nije nista nadjeno sem nekih src anih zalizaka. Zatim me salju kod gastroenterologa i on nadje hijatus herniju i helio baker pulori pozitivan. Svu terapiju sam ispila nekoliko puta za bakteriju ali nista, ona je jos tu. A i bolovi su tu. Kod nas na cetinju povremeno ordinira doktor bulajic negdje iz srbije i on mi je rekao da se radi o okostavanju sternuma i da cu imati te bolove sve dok sternum okosta. Sve se to desava unazad devet godina i nista. Sada me istim intenzitetom boli bez prestanka. Cak sam i na torlah radila koksaki virus i bio je tada negativan. Svakim danom osjecam sve veci zamor, malaksalost, i imam osjecaj da mi se misici grudnog kosa skracuju. Takodje imam bol u rebrima, zatim me ruke bole i pozadi izmedju lopatica. Sta da radim? Kome da se obratim? Da li bih mogla negdje poci na detaljne analize. Molim vas za savjet. Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 08. 11. 2009.

Komentari na pitanje: #44063

    • Dusica Vukovic 08. 11. 2009.

      S obzirom na moje stanje mislila sam da cu dobiti neki detaljniji odgovor ili mozda cak neko upustvo na neku kliniku i na neke analize. Vjerovatno sam zaboravila da vam kazem da sam i kod reumatologa isla. Njihovo misljenje je kao idijagnoza da imam ostecenje kicme na tri nivoa: vratni, torokalni i lumbalni. Poz