Na samom pocetku da se zahvalim dr. Perisicu i ekipi u nisu koji su produzili zivot mom ocu branislavu mojsilovicu iz paracina (drenovac) . Naime ugradili ste mu trokomorni pejsmeker pre skoro 2 godine, zadnju redovnu kontrolu je imao krajem septembra u nisu gde mu je bio i ugradjen pejsmeker. 28. 10. 2009g u 10: 15h preminuo je u paracinskoj bolnicu a ja kao sin nisam mogao da dobijem odgovor na moje pitanje glavnom doktoru koje je glasilo ja znam od cega je bolovao moj otac, ali recite mi od cega je umro? " u 09: 17h smo se culi telefonom bio je na ultra-zvuku da provere usled cega je imao predhodne noci bolove u stomaku sumljalo se na zuc, jer je i pre 2 mesaca takodje bio na odelenju hirurgije sa istom boljkom. Na ultrazvuku u zucnoj kesi nista nisu nasli kako kaze doktor, imao je rad srca normalan za njegovo stanje, osecao se dobro. U 09: 30 se vratio sa ultazvuka otisao do toaleta, vratio se u sobi gde je doruckovao posedeo malo na krevet, pricao sa 2 pacijenta sa kojima je delio sobu, okrenuo se na bok, nakon 3-5minuta primetili su da ne dise i da se ne pomera, pozvali doktora i medicinsku sestru uleteli su (pisem kako je meni glavna doktorka u 10: 45h saopstila) 1 ampula neke injekcije, zatim druga ampula injekcije, i nisu ga vratili u zivot. Sta je uzrok njegove iznenadne smrti neznam, cak i dr. Vlada je bio na sahrani juce, jedino sto je rekao "do mejsmekera nije!!! " do sahrane sasvim je normalnu boju lica imao nikakvu promenu na kozi. . . . Nista sto bi nagovestilo kad ga pogledate na prilozenoj slici da je preminuo. On je tako otvorenih usta dok je bio ziv spavao. Zao mi je sto je otisao od mene ostavio je 13-to godisnjeg sina kojem je jos trebao. Nije mi jasno sta se desilo u 09: 17h smo se telefonom (culi jer ja sam na poslu u tom vremenu) , u 10: 15h ga nema vise. Ja sam njego najstariju sin (od troje) elektronika i racunari su moj zivot, a ovo nemogu da razumem. Hvala za produzen zivot mom ocu, ali i dalje ostaje pitanje u meni nejasno "sta mu se desilo? " spostovanjem saša b. Mojsilović

    Odgovoreno: 08. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Žao mi je zbog vašeg oca, sećam se ugradnje pejsmejkera i kako smo bili zadovoljni što mu je bilo bolje. Naprasna smrt je uvek dilema i za lekare i za porodicu, jer se ne zna tačno razlog i ostaje dilema da li se moglo pomoći. Pejsmejker je davao podršku radu srca i usaglašavao rad leve i desne komore. Ovakvo naprasno umiranje se vidja u tzv. Moždanoj smrti, kada dolazi do pucanja neke od moždanih arterija i naglog prestanka rada srca i disanja.