Postovani, moja dijagnoza je dilatativna miokardiopatija, blok leve grane, frakcija srca je 30% , predlozen pejsmejker sa defribilatorom. Da li jos da prolongiram ovu intervenciju jer jos mogu ovako da funkcionisem. Lecim se u knc. Zahvaljujem, pozdrav

    Odgovoreno: 31. 10. 2009.
    • Poštovana,
      2 su razloga ugradnje:
      1. Resinhronizacioni deo - da se popravi kvalitet rada srca
      2. Defibrilatorski deo - prevencija naprasne srčane smrti, gde je kod vas uvećan rizik.
      moj savet: ne odlažite proceduru.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #43954

    • Zaposlena sam, ali sam zavrsila osnovnu i srednju skolu za slabovide na jedno oko ne vidim a na drugo imam dioptriju od -12. Molim vas da mi odgovorite da li je moguce i koji je postupak da ostvarim pravo na novcanu nadoknadu tudju negu i pomoc? Hvala unapred

    • Postovani, zahvaljujem na odgovoru, zelela bih da mi kazete da li bi mogla da ostvarim tudju negu i pomoc i tako obezbedim da mi neko pomaze u poslovima koje s naporom obavljam. Jos nisam spremna za ugradnju pejsmejkera, jer od nas sedmoro koji smo pre 4god. Bili u bolnici, dvoje je umrlo posle, 2,3 god. Posto su ugradili taj tip pejsmejkera. Ako mogu da ostvarim tudju negu, molim vas da mi kazete jer tako bih jos neko vreme prolongirala ugradnju pejspejkera. Iskreno, pozdrav, zahvaljujem! Nada