Postovani, zadnjih nekoliko dana osecam ubrzano lupanje srca i to se javlja u periodima, recimo u toku dana to cesto osetim i traje po nekoliko sekundi. Manifestuje se tako sto tih nekoliko sekundi osecam srce kako lupa, ili kao da "preskoci". Osim sto je neprijatan osecaj, nemam drugih simptoma. Ovi simptomi se javljaju kad god, kad sedim stojim, hodam, ne postoje neke specijalne prilike, tipa stresne situacije itd. Nisam ranije imao nikakvih problema sa srcem. Imam 103 kg i visok sam 185 cm. Bavim se rekreativno dizanjem tegova, i to samo ruke, obicno radim sa par tegova kuci. . Alkohol konzumiram povremeno, cigarete takodje, uglavnom uz alkohol, u nekim socijalnim prilikama, nista preterano. Ishrana mi je ponekad neredovna, jedem ujutru, pa zatim na poslu rucam, ili ne. Hvala

    Odgovoreno: 31. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Moguće da su u pitanju ekstrasistole ili kratki napadi tahikardije ali samo ekg može da raščisti tu dilemu. Predlažem da ako te tegobe ostanu da nosite 24h holter koji bi pokazao o čemu se radi.