Poštovani, lečim se od hipertenzije 12 godina. Sada uzimam terapiju ujutru i uveče monopril 20mg. Ujutru još spirinolakton 25mg 1-2 tabl. Uveče još alphapres 2mg 1-2tabl. Sa ovom terapijom održavam pritisak oko 130/85. Meteoropata sam. Pitanje: koja je maksimalna doza za ove lekove jer se dešava stvarno ponekad da i pored uzete terapije pritisak bude 150-160/90-100. Šta da uradim u tom slučaju? Do sada sam to rešavala terapijom i šetanjem dok se pritisak ne normalizuje. Pozdrav i hvala unapred olivera

    Odgovoreno: 30. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Kad skoči pritisak najbrže ćete ga oboriti tako što sažvaćete tabletu katopila od 25 do 50mg. , već posle petnaestak minuta pritisak će biti u redu. A ako vam šetnja obori pritisak, iskoristite to.