Moj otac ima 84 godine. Postavljena je dijagnoza dekompenzacija srca. Postoje razlicita misljenja o hirurskoj intervenciji s obzirom na godine. Molim vas za savet. Kakve su prognoze ako se ne podvrgne intervenciji?

    Odgovoreno: 30. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Osnovni faktori smrtnosti su komorbiditeti, tj. Druge bolesti: dijabetes, bubrežna slabost, hipertenzija. . . Važno je i poreklo srčane slabosti: prethodni infarkt, angina pectoris, oboljenje zalistaka. . Ako ima indikaciju za neku vrstu operacije (baj pas hirurgija, zamena valvule) to bi trebalo da ga oslobodi tegoba. Ali, operacija ima svoj rizik koji se može kretati i do vrlo visokih procenata.