Pocetkom septembra imala sam ucestale tahikardije nekoliko dana sa frekvencom rada srca oko 120 otkucaja u minuti, i bolom u grudima i osecajem kao da ce mi srce puci, imam 24 godine, osim jutarne kafe nemam poroka, hronicnih bolesti. Tokom avgusta bila sam pod stresom. Nakon jednog jacek nocnog lupanja otisla sam u hitnu, rekli su mi da je ekg je normalan, i da je u pitanju simpatikus, i maltane sto sam uopste dosla, to se sada smirilo, radila sam jos i krvnu sliku i hormone stitne, t3 je 2, 9 a granica je3, 1, a t4 je za o, 7 preko dozvoljenog, tsh je 1. 5. Da li imam razloga za zabrinutost, i da li da se javim kardiologu i endokrinologu s obzirom da lupanj vise nema? Hvala

    Odgovoreno: 31. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Ako se sve dovelo u normalu nemate razloga za neku kardiološku pretragu. Za svaki slučaj ponovite hormone štitaste žlezde i ako su opet lako povišeni konsultujte endokrinologa.