Postovani imam 21 godinu. Pre 25 dana sam dobio gnojnu anginu, bolnicki sam lecen. Nakon izlaska iz bolnice sam se dobro osecao 4-5 dana, i nakon toga doslo je do tahikardije. Puls mi je prvi dan bio i 115. Isao sam na pregled i nalaz je: registrovana sinusna tahikradija, eho srca je uredan (osim ivs prozet zrnastim fibrozama) . Nosio sam holter i registruje se av blok grad 2 tip 1. Nalozeno mi je da uradim tsh, t3, t4 i to je uredno. Nakon toga sam uradio nalaz za troponin i parvo b19 i nalaz je negativan na ove viruse. Jos cekam rezultat za coxaci b6. U mejduvremenu su mi rekli da mirujem, i to radim vec 10ak dana. Prvih dana sam osecao povremeno jacanje pulsa i bolove u predelu srca, koji nisu bili jaki ali dovoljni da se osete. Kako kaze moj kardiolog moguce da je uzrok svega nervoza, ali da treba propratiti. Preporuceno mi je da posetim dr angelkova i mirica, kao strucnjake za aritmiju i miokraditise. Nazalost do njih ne mogu doci u skorijem perisou (2-3 nedelje) . I sad ne znam sta da radim. Niko mi nije rekao sta je konaca dijagnoza, u kucnom rezimu sam vec ukupno 25 dana. Poslednjih para dan sam se dobro osecao, ali danas sam opet unervozio saznajuci da rezultate za coxaci treba jos nedelju da cekam. . Imam utisak da mi boravak kuci vise ne doirnosi boljitku. Inaxce pijem brufene 3po 1 dnevno posle jela i ranisan pred spavanje, kardiolog je to prepisao. Molim za neki savet, misljenje, koga da posetim?

    Odgovoreno: 30. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Predloženo vam je mirovanje zbog sumnje na miokarditis ali koji nije dokazan. Mirovanje je preventiva i to pametna eventualnog širenja procesa i bolje da istrpite nedelju ili dve u stanu, čak i ako miokarditisa nema, jer, u protivnom može doći do ozbiljnih oštećenja srčanog mišića koja mogu biti definitivna. Posetite dr mirića, po mom mišljenju nema razloga za žurbu.