Postovani, imam 28god, od 2006god bolovala sam od hipertireoze pila sam propranolol za lupanje srca neko kratko vreme. Od pre mesec-dva moja dg je hipotireoza i pijem letrox, dr je rekla da ne treba da pijem propranolol jel je kao sada sve u redu sa stitnom zlezdom. Ja sam zabrinuta zato sto ja osecam da jos uvek imam aritmije, mozda su sada malo blazije nego ranije ali krecu se do 100 otkucaja u min. Kad ustanem ujutru meni je puls 80, i tako nekada iz cistog mira desava mi se cesto da pocne da lupa jos jace. Sto se tice pritiska imam da kazem mozda i mali ali ja ga odlicno podnosim, bude mi 105 ili 110 sa 60 ali meni je dobro, kada imam 120 sa 80 meni je odmah muka i lose mi je. Ne zabrinjava mene pritisak vec ovo jako lupanje srca, ne znam zbog cega, posto stitna zlezda nije, radila sam i krvnu sliku, holesterol, glukoza, gvozdje, sve je dobro. Da nije mozda ostavilo posledice na srce sto sam ranije bolovala od hipertireoze? I jos nesto bih dodala da bi vam slika o meni bila sto jasnija, sto se tice jos nekih simptoma cudno mi je da nekad kad ustanem ijutru osecam nesto cudno u grudima, ne znam kako to da opisem, osecam neku malu neprijatnost u grudima, kao kad je covek uzbudjen a nije ustvari. Ne znam dali me razumete ali kao kad covek ocekuje neko desavanje i bude vam tako neprijatno u grudima, i tada mi puls bude od 80-85 zavisi kako kad, ali nikad mi ne bude puls 60-70. A da ne pricam kada pocnem da radim nesto po kuci, tada mi je puls i preko 100, brzo se zamaram, ali kazem vam znaci da mi se tako krece puls u stanju mirovanja. Jos plus sam pre mesec dana prekinula sa pusenjem i mislila mozda je i od toga ali sve je isto. Nisam gojazna, imam 55kg, a visoka 165. Molim vas recite mi sta dalje da preduzmem i sta mislite sta mi je? Unapred zahvalna na odgovoru

    Odgovoreno: 31. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Propranolol je najbolji izbor kada su u pitanju aritmije vezane za hipertireozu i mislim da bi male doze (1/4 do 1/2) kod vas bile efikasne u suzbijanju simptoma koje imate. Osećaj koji imate u grudima je verovatno vezan za ekstrasistole. Morate da steknete i neku vrstu radne kondicije.