Pre nekoliko dana sam uradila holter ekg 24h i na nalazu stoji low 3b, pa bih vas zamolila da mi objasnite o cemu se radi napominjem da na istom nalazu stoji ves 1123, sves 415 i bigeminija 15. Nadam se da cete mi odgovoriti i unapred vam se zahvaljujem

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Low 3b je klasifikacija prisustva ventrikularnih poremećaja ritma (ekstrasistola) i vi ste u toj klasi zbog bigeminija (svaki drugi udar u nekom periodu snimanja je bio ekstrasistola) . Doktro treba da vam da antiaritmik pa da ponovite holter.