Imam baloniranje prednjeg mistralnog zaliska. Vise puta mi je radjen ekg i ultrazvuk. Povremeno osecam preskakanja srca. Od lekova sam pila propranolol a sada nemam nista u terapiji. Imam i tos na petom prsljenu, pusac sam. Zanima me vase misljenje o tome jer sam poprilicno zabrinuta. Unapred sam vam zahvalna

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Baloniranje prednjeg mistralnog zaliska ne predstavlja oboljenje koje bi vas trebalo brinuti. Preskakanje srca može biti njegov simptom a propranolol je odgovarajući lek za lečenje ekstrasistola tog porekla.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #43415

    • Imam 32 godina težak sam oko 80kg, visok 180cm. Moja dijagnoza jehipertensio arteriars in obs, baloniranje prednjeg mitralnog kuspisa cor comp. , pijem presolol od 50 tj pola tablete (25) ujutru i pola uvece. S vremena na vreme imam tahikardiju i aritmiju isla sam kod 3 kardiologa i svi su mi isto rekli ali ja se jako plasim da li je ova dijagnoza opasna i da li moze da dodje do onog najgoreg?