Postovani doktore, uradjen mi je pre godinu dana trostruki bajpas i dalje imam ves 3893 singl prosecna srcana fr 54/min. Max 113/min 46/min sinusna bradikardija i pridruzena kompezatorna pauza nakon ves. Pauza duzih od 2, 5 sec nije bilo. Od terapije koristim kardiopirin sortis 10 mg concor 5mg 1/2 propafen 3x150 mg norvaks 10 mg 1/2 i monopril 10mg koji sam prestao da pijem zbog svraba u usima, sada imam svram po licu i rukama. Molim vas da mi odgovorite da li je ova terapija odgovarajuca i koji je sada lek iz ove terapije koji mi izaziva svrab i da li mi mozete odgovoriti zasto sada imama aritmije kada sam zbog toga upravo bio operisan. Unapred se zahvaljujem na vasem odgovoru gasa_

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Svram vam teorijski može izazvati bolo koji lek ako imate čak i blagu alergijsku reakciju na njega. Niste operisani zbog aritmije već zbog koronarne bolesti koja je napala 3 koronarne arterije pa se imali trostruki bajpas. Aritmije se mogu javiti iz mnogo drugih razloga. Uopšteno terapija je u redu, malo me buni 3x150mg propafena.