Mama ima 76god. Ima jednu aortu suzenu i malo spustenu stitnu zlezdu.Interesuje me sta moze da se uradi a da se prosiri ta suzena aorta?

    Odgovoreno: 07. 04. 2007.

    • Proširivanje aorte bi imalo smisla samo ako je ta stenoza na dostupnom mestu i ako pravi određene smetlje. Kako Vaša mama ima 76 godina sigurno je da je to suženje aorte (ako je dijagnoza tačna) nije životno ugrozilo i da to ne treba tretirati kao bolest.