Imam 44 god. Povisen pritisak vec 15 god. 160/110 sa lekovima, na vma sam ispitana uzrok je genetski. Visok holesterol 8. 20, visina 171 cm a tezina od 74kg do 79kg. Varira mi na nedelju dana, volim testeninu. Najvise mi smeta sto se osecam naduveno kao da hocu da eksplodiram, tesko, depresivno, bezvoljno. Sta da radim? Pijem prilazid, norvasc, presolol i lasix kao i bromazepam.

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Mora se naći doza i kombinacija lekova sa kojima je vaš pritisak ispod 140/90mmhg, ništa drugo nije prihvatljivo. Zbog raspoloženja konsultujte psihijatra. Za lečenje hipertenzije je potreban i odredjeni režim ishrane kao i fizička aktivnost.