Imam 40 godina preživeo sam jedan infarkt i jedan reinfarkt ugradje mi je stent test opterećenja sam odradio do drugog minuta drugog stepena prekinut je zbog stezanja ugrudima, velikog zamora i nedostatak vazduha želim da podnesem zahtev za invalidsku penziju pitanje dali mogu ostvariti pravo na invalidsku penziju?

    Odgovoreno: 02. 03. 2007.

    • Ja nisam stručan za pitanje ostvarivanje prava na invalidsku penziju već Vama treba specijalista medicine rada. Treba raditi veštačenje preostale radne sposobnosti a to će se uraditi na osnovu medicinske dokumentacije koju posedujete uz dopunu najnovijim nalazima koje će Vam tražiti lekari iz komisija Fonda. Po mom dosadašnjem iskustvu težak stepen invalidnosti se nalazi kod pacijenata kod kojih postoji teško oštećenje pumpne funkcije srca (ejekcijska frakcija ili EF bude manja od 30%) a iz Vašeg pitanja nemam uvid kakva je funkcija srca.